Proběhla oprava garážových vrat, které byly poškozeny zloději při vykradení sklepů. Závada spočívala v poškození infrazávory. V souvislosti s opravou garážových vrat byl zkrácen interval pro zavírání garážových vrat, aby nedocházelo k dlouhé prodlevě.
Archiv pro měsíc: Červenec 2020
Další vykradení sklepů
Dnes zjištěno další vykradení sklepů. Děkujeme pozorným obyvatelům za nahlášení.
Majitele poškozených sklepů jsme informovali. Předpokládáme, že jsme identifikovali všechna poškození. Přivolána policie.
Lépe zabezpečené dveře odolali. Prosíme všechny obyvatele a vlastníky, aby si svoje sklepy zkontrolovali. Případné další poškození hlaste.
Ještě jednou apelujeme na obezřetnost. Důsledně zavírejte dveře. Garážová vrata jsou bohužel v poruše. Prosíme také o jejich důsledné zavírání. Momentálně nemáme jinou obranu. Všímejte si dění v domě a případné poznatky zasílejte na web výboru.
Výbor SVJ
Garážová vrata mimo provoz
Bohužel došlo k poruše garážových vrat.
Porucha byla nahlášena na servisní společnost.
Jediná možnost otevření je z vnitřní strany za nouzové lano. Apelujeme na všechny obyvatele domu, aby se sebou vrata také důsledně zavírali. Aktuálně již řešíme další vykradení v domě.
Nenechávejte pro zloděje otevřená vrata!!! Všímejte si prosím i lidí v domě.
Výbor SVJ
Bezpečnostní schůzka celosídlištního výboru
Vážení obyvatelé a spoluvlastníci,
s mírným zpožděním referuji o účasti na celosídlištní schůzi na téma bezpečnost.
SVJ na sídlišti (tj. všechny fáze) utvořily celosídlištní výbor, který udržuje kontakt s radnicí a snaží se koordinovat na otázkách, která obyvatele trápí nebo zajímají. Jedno z témat je bezpečnost, protože nedávno se nejen náš dům ale i některé další staly terčem útoků neznámých pobertů.
Na popud celosídlištního výboru se tedy v červnu uskutečnila schůzka za účasti zástupců SVJ (podle počtu zúčastněných asi ne úplně všech, spíše těch aktivnějších), místostarosty a ředitele ZŠ Mgr. Martina Střelce a zástupců městské policie hl. m. Prahy i Policie České republiky.
Jaké jsou poznatky?
1) Zástupce PČR, který sám na sídlišti bydlí, seznámil přítomné se statistickými údaji za MČ Čakovice. MČ Čakovice se v rámci hl. m. Prahy řadí mezi ty vůbec nejbezpečnější části. Sám samozřejmě hned doplnil, že naprosto lidsky chápe, že se to špatně poslouchá těm, kteří byly nedávno dotčeni na svém majetku, ale statisticky prý se mohou obyvatelé Čakovic cítit bezpečně. Problémem vždy bývá výstavba s výskytem cizích lidí v okolí. Obecně ale vloupání do sklepů je v jednotkách ročně a u bytů či rodinných domků v celé MČ Čakovice (včetně Miškovic a Třeboradic) je ještě méně časté.
2) Na samotném sídlišti bydlí spousta policistů (prý doslova „v každém domě máme svého člověka“), kteří otázku bezpečnosti berou jako osobní věc.
3) Zástupce městské policie zrekapituloval vývoj obsazenosti místního oddělení od roku 2007, kdy začal populační růst v Čakovicích. Momentálně je počet členů MP 8, ale samozřejmě, že se musí střídat a navíc hlídky musí obsáhnout poměrně rozlehlý rajón (Čakovice, Miškovice, Třeboradice). Nelze tedy reálně předpokládat, že by hlídková činnost MP sama o sobě odradila od páchání trestných činů.
Co z diskuse vyplynulo?
a) Zástupci obou policií vyzvaly obyvatele, aby si „podezřelé noční zvuky“ nenechávali pro sebe. Nezřídka se prý stává, že obyvatelé sídliště v noci slyší podezřelé zvuky a vidí podezřelé osoby, ale je jim žinantní volat městskou nebo republikovou policii. Zástupci obou policií naopak požádali obyvatele sídliště o větší ostražitost, hlášení ničení majetku nebo pohybu podezřelých lidí na místech a v ačasech, které nejsou normální (typický příklad „muž s kapucí se ve dvě ráno prochází po sídlišti“). Přinejhorším půjde o planý poplach. Když tedy zaslechnete podezřelé zvuky, zajímejte se a při přetrvávajícím podezření volejte 156 nebo 158.
b) Totéž platí při vykazování bezdomovců z domů či veřejných prostranství. Místní bezdomovce prý policisté znají, místní bezdomovci se chovají slušně (nevyhazují věci z popelnic apod.) a jejich počet se pohybuje v jednotkách. Snaží se nevadit. Naopak „náplava“ se občas usídlí v domech na schodištích apod. Na to vždy
c) Domy se musí lépe zabezpečit. Zástupci policií vyzdvihli zejména zábranné systémy, které stěžují přístup do domů. Ke kamerovým systémům byli skeptičtí, protože typický pachatel („kapuce, bunda“) stejně poznat není a policie tak má sice spoustu materiálu, ale jeho praktická využitelnost je sporná.
d) Místostarosta Mgr. Střelec naplánoval ještě jednu letní schůzku se zástupcem firmy specializující se na zabezpečení bytových domů. Na schůzku jsme vyslali svého zástupce (pan Kment), který si závěry vyslechne a následně bychom udělali společné schůzky s těmi z vás, kteří se nabídli pomoci se zabezpečením (ať již konzultací nebo konkrétním nabídkou).
Věřme, že do té doby nechají pobertové náš dům být.
Kromě jedněch dveří, které bohužel zámečník nenašel (chybí tabulka „sklep“), již byly vyměněna původní kování za bezpečnostní, opraveny byly i dveře do kolárny.
Kromě bezpečnostních otázek řešíme i otázku světelných čidel, které jsou zčásti zralé na výměnu. Jen to je bohužel na delší lokte:-/ Nepřestávejte tedy prosím psát dole případné poznatky, co nesvítí nebo naopak svítí pořád. Snažíme se dům procházet iderntifikovat slabá místa pravidelně rovněž sami.
Hezké léto a držte nám palce
Váš výbor
Doprava v blízkém okolí
Bydlíme v OBYTNÉ ZÓNĚ. Víte, co to znamená?
- Obytná zóna je určená chodcům a cyklistům.
- Do obytné zóny mohou vjíždět auta, maximální povolená rychlost je 20 km/h.
- Stání je povoleno pouze na místech označených jako parkoviště.
- Chodci se mohou pohybovat po celé ploše vozovky a řidiči motorových vozidel
je nesmí ohrozit, jsou tedy povinni zpomalit, případně i zastavit vozidlo. - Chodci musí umožnit autu projet.
- Při výjezdu z obytné zóny je třeba dát přednost vozidlům na hlavní silnici, tedy
nikoli pouze zprava.
POZOR! Rodiče, upozorněte své děti, ať si nehrají u vjezdů do garáží, při výjezdu
proti slunci je nemusí řidiči vidět.
PROSÍME, RESPEKTUJTE NEJVYŠŠÍ POVOLENOU RYCHLOST.
NEPARKUJTE DLOUHODOBĚ NA KRUHÁČI PŘED VEČERKOU.